Ambalaj

Ambalaj

1988 Yılından bu yana farklı sektörlerde başarılı bir şekilde faaliyet gösteren firmamız 2009 yılında zaten mevcut olan 800 m² lik naylon ambalaj kısmına sürekli iyileştirme ve geliştirme metotları ile yeni makine yatırımları yaparak, daha hızlı ve daha güçlü makine parkı ile üretim kapasitesini arttırmış ve ambalaj sektöründe yerini almıştır. 2009 yılından bu yana sürekli makine parkını geliştirip yenileyerek farklı ürünler ve üretimler ile kendini daha da geliştirmiş ve  3000 m² yeni faaliyet alanına geçmiştir. 2015 yılında kapasitesini daha da arttırarak 7000 m²lik alanda PE shrink,  kumaş torbası, palet örtüsü, vakum naylonu, endüstriyel taşıma torbası, kumaş dog örtüleri, gıda ambalaj naylonları, gibi birçok ürünü yapabilme kapasitesine sahip makine parkuru ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda gelişmeye devam ederek üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 

Polietilen, çok çeşitli ürünlerde kullanılan beyazca, yarı geçirgen, yumuşatılabilen ve oldukça dayanıklı bir termoplastiktir. İsmini monomer haldeki etilenden alır, etilen kullanılarak polietilen üretilir. Plastik endüstrisinde genelde ismi kısaca PE olarak geçer. Polietilenin üretim şekli, etilenin polimerizasyonu ile olur. Polimerizasyon metodu, radikal polimerizasyon, anyonik polimerizasyon, iyon koordinasyon polimerizasyonu ve katyonik polimerizasyon metotları ile olabilir. Bu metotların her biri farklı tipte polietilen üretimi sağlar. 

Polietilenin özellikleri, tiplere göre değişiklik gösterse de; dış ortam koşulları ve neme karşı iyi direnç, esneklik, zayıf mekaniksel kuvvet ve üstün kimyasal direnç genel özellikleri olarak sayılabilir. Polietilen oldukça düşük maliyetli ve ucuz bir polimer olduğu için çok miktarda üretilir. Büyük bir kısmı torba (poşet), palet örtüsü, ürün taşıma ambalajı, ambalaj filmi, shrink filmi, kumaş torbası gibi çok farklı alanlarda yaygın olarak kullanılır. 

Makine parkımızda kullandığımız hammaddeler;

-HDPE (yüksek yoğunluklu PE),

-LDPE (düşük yoğunluklu PE),

-LLDPE (lineer bağlı düşük yoğunluklu PE),
 

Galeri

Kataloglar

İletişim Bilgileri
  • Telefon : 0224 411 17 30
  • Mail :info@tuncateknik.com
  • Adres :Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi 5. Cadde No:15 Nilüfer / Bursa